Własny styl to coś, o czym marzą niemal wszystkie kobiety. Dzięki niemu czujesz się lepiej, podkreślasz swoją osobowość i nigdy nie masz problemu ze stworzeniem idealnego zestawu na każdą okazję. Sama wiesz, że posiadanie własnego stylu ma naprawdę wiele zalet. Jednak jak go odnaleźć? Gdzie go szukać i od czego zacząć? Dziś przychodzimy Ci z pomocą! Poznaj 7 wskazówek, które ułatwią Ci to niełatwe zadanie.

7 kroków do znalezienia własnego stylu

Uporządkuj to, co już masz

Początek drogi do odnalezienia własnego stylu zacznij od uporządkowania własnej szafy – to właśnie tam kryje się najwięcej wskazówek, które pozwolą Ci określić, jaki jest Twój prawdziwy styl, z którym wyglądasz i czujesz się najlepiej. Przejrzyj wszystkie swoje ubrania i podziel je na 3 grupy:

1. Ubrania które nosisz na co dzień – w których czujesz się swobodnie i które wyciągasz z szafy bez zastanowienia, kiedy nie masz czasu na długie przemyślenia, co na siebie włożyć.

2. Ubrania, które kupiłaś pod wpływem impulsu i które miałaś na sobie tylko kilka razy lub nie ubrałaś ich nigdy.

3. Ubrania, które lubiłaś nosić, ale z jakiegoś powodu już tego nie robisz – bo są za małe, za duże, zniszczone lub przestały Ci się podobać.

Analizuj!

Podział na 3 grupy opisane powyżej przyda Ci się podczas kroku numer 2. Spójrz na każdą z nich i zastanów się, czy ubrania z danej grupy mają ze sobą coś wspólnego. Może to być np. kolor, krój, materiał albo marka. Jeżeli takie spostrzeżenia dotyczą grupy pierwszej, masz pierwszy trop! Wiesz już, w jakich ubraniach czujesz się najlepiej. Wróć do grupy drugiej i trzeciej i zastanów się, dlaczego tak naprawdę ich nie nosisz. Czy te rzeczy są na Ciebie za małe? Może w tym fasonie czujesz się niepewnie? A może te ubrania są zbyt eleganckie i nie pasują do stylu, który wybierasz na co dzień? Poświęć temu uwagę, aby określić to, w jakich ubraniach i dodatkach czujesz się dobrze, a na koniec zapisz swoje spostrzeżenia.

Pomyśl o tym, kim naprawdę jesteś

Aby zdefiniować swój styl, określ to, jaki tryb życia prowadzisz i co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy jesteś kobietą aktywną, która ceni sobie swobodę i wolność, czy może jesteś wziętą bizneswoman i każdego ranka wkładasz na siebie szpilki i stylową garsonkę? Twoja praca i zainteresowania mają olbrzymi wpływ na Twój ubiór.

Po drugie, zastanów się nad tym, co lubisz w sobie najbardziej, a co chciałabyś ukryć. Bądź ze sobą szczera i zdefiniuj swoje kompleksy. Być może masz zbyt obfite uda, a może zbyt mały biust? Bez względu na to, co chciałabyś ukryć, a co uwydatnić, na pewno znajdziesz fason, który sprosta tym wymaganiom, jednak aby go wybrać, musisz być świadoma swoich potrzeb.

Bądź bezlitosna!

Jeszcze raz spójrz na 3 stosiki ubrań, które stworzyłaś na początku drogi do własnego stylu. Wśród nich są dwie grupy ubrań, których nie nosisz. Sentymenty odłóż na bok i po prostu się ich pozbądź. Sprzedaj je, podaruj je koleżankom, oddaj do komisu lub je wyrzuć. Przecież nie potrzebujesz rzeczy, których w ogóle nie używasz, prawda? Dzięki temu zrobisz dużo miejsca na to, co dopiero nadchodzi – Twój indywidualny, niepowtarzalny styl.

Stwórz swoją własną listę must-have

Wiesz już, jakie ubrania najchętniej kupujesz, masz świadomość swoich atutów i mankamentów, a także sporo wolnego miejsca w szafie. To może oznaczać tylko jedno – zakupy! Pamiętaj jednak, aby robić je świadomie. Wykorzystaj całą modową wiedzę na swój temat, jaką do tej pory zdobyłaś i stwórz listę rzeczy, których brakuje w Twojej garderobie. Zapisz jak najwięcej szczegółów – określ krój, kolory oraz długość rzeczy, które chciałabyś kupić. Dzięki takiej liście skompletujesz spójną garderobę i będziesz mniej podatna na impulsywne kupowanie rzeczy, których i tak nie będziesz nosić.

Inspiruj się, ale bądź wierna sobie

Chyba każda z nas lubi śledzić najnowsze trendy. To zrozumiałe! Chcemy być na bieżąco i regularnie aktualizować swoją garderobę. Szukaj inspiracji wśród gwiazd i celebrytów, przeglądaj Internet i modowe czasopisma w poszukiwaniu ciekawych pomysłów. Pamiętaj przy tym, że nie musisz być niewolnikiem mody! Trendy zmieniają się błyskawicznie, ale Twój indywidualny, niepowtarzalny styl to coś długotrwałego. Nie musisz co sezon rewolucjonizować swojej szafy, bo w sklepach pojawiła się zupełnie nowa kolekcja. Ważne jest, abyś nauczyła się selekcjonować rzeczy i wybierać te, które pasują do Ciebie i do tego, co już posiadasz.

Zaakceptuj samą siebie!

Aby odkryć swój własny styl, w którym czujesz się dobrze i wyglądasz atrakcyjnie, powinnaś pokochać siebie! Bądź ze sobą szczera i nie kopiuj stylu innych kobiet, które Ci imponują. Spójrz na zdjęcia swoich ulubionych gwiazd, aktorek i modelek. Czy podziwiasz je dlatego, że pięknie się ubierają? Być może jest to jeden z powodów, jednak jesteśmy przekonane, że w gruncie rzeczy podoba Ci się sposób, w jaki się czują i wartości, które sobą reprezentują – dobrze im we własnej skórze i nie muszą nikomu nic udowadniać. Nawet jeżeli ubierzesz się dokładnie tak samo jak one, nie poczujesz się lepiej, jeżeli nie polubisz samej siebie. Choć punkt ten został opisany jako siódmy, tak naprawdę jest niekwestionowanym numerem jeden. Zadbaj o samoakceptację, a Twój styl sam do Ciebie przyjdzie. Powodzenia!

baner