Każda z nas decydując się na zakup znanej i uznawanej marki oczekuje nie tylko produktu, który podkreśli nasz wyjątkowy image. Decydując się na zakup marki z najwyższych półek chcemy, żeby był oryginalny, markowy i najwyższej jakości.

Podróbki są coraz lepiej kopiowane, niejednokrotnie na pierwszy rzut oka łatwo można dać się oszukać. Aby uniknąć wpadki należy dokładniej przyjrzeć się produktom, gdyż podstawową różnicą jest jakość. Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci odróżnić podróbkę od oryginału.

Ekskluzywne marki to gwarancja jakości i luksusu. A jak powiedziała Coco Chanel:

„ Luksus musi być wygodny,

inaczej nie jest luksusem”

 

 

 

Metki i numery seryjne

 

Kupując produkty znanych projektantów zwróć uwagę na metkę. Metka jest idealnie równo przyszyta, haft jest staranny, równy, odległość od brzegów jest taka sama. Powinnaś zwrócić uwagę na czcionkę w napisach na metce. Markowe firmy mają określone hafty z nazwą producenta. Niedopuszczalne jest, aby metka była przyczepiona osobno. Sprawdź czy nazwa marki nie zawiera tzw. literówek – chociaż producenci podróbek są coraz dokładniejsi, nadal to bardzo często spotykany celowy chwyt nieuczciwych firm. Dodatkowym odniesieniem są metki, na których umieszczony jest skład materiału, kraj pochodzenia. Umieszczone na nich są również numery seryjne, numer RN, dzięki którym bez problemów odnajdziesz i scharakteryzujesz produkt online. 

 

Logo

 

Logo możemy porównać do autografu projektanta. Przy doczepianym breloczku niedopuszczalne jest, aby był on wykonany z plastiku. Zawsze breloki oraz aplikacje są metalowe. Często przy odzieży umieszczone są metalowe aplikacje z nazwą marki, one również nigdy nie są zrobione z tworzyw sztucznych. Wszelkiego rodzaju naszywki, dodatki oraz emblematy są bardzo starannie wykonane. Wykonanie wymaga posiadania profesjonalnych, kosztownych urządzeń, producenci wyrobów fake’owych to amatorskie firmy odzieżowe, nie posiadające tak profesjonalnych maszyn.

 

 

Cena

 

Cena oryginalnych markowych produktów mówi sama za siebie. Nie kupisz torebki marki Michael Kors za 100 zł, lub Louis Vuitton za 500 zł. Zwracaj zatem uwagę na podejrzanie niskie ceny produktów z górnej półki. Wiele stron oferując podróbki, korzysta ze zdjęć oryginalnych produktów zaczerpniętych z innych stron. Jeśli cena jest podejrzanie niska warto upewnić się, czy zdjęcia prezentujące produkty są prawdziwymi zdjęciami, tak zwane „real foto”. Uważajcie również na aukcje internetowe. Aukcja markowego produktu „od 10 zł.”, zdecydowanie powinna wzbudzić nieufność.

 

Szwy

 

Jakość ściegu, szwu, przeszyć, jest jednym z podstawowych wyznaczników przy określaniu produktu. W podróbkach często szwy są nierówne, wykończenia niedbałe. Trudno sobie wyobrazić w markowych produktach niedokładne, krzywe szwy, czy nieobcięte, odstające nitki. Każdy szew, wykończenie oraz wszystkie obszycia są staranne, klient od razu dostrzega zaangażowanie i profesjonalizm w wykonaniu. Każda z luksusowych marek inwestuje w procesy produkcyjne, maszyny i pozostałe urządzenia służące dokładnemu wykonaniu produktu, firmy zajmujące się produkcją podróbek z pewnością tego nie robią. Wniosek może być tylko jeden, jeżeli widzisz niedociągnięcia – najprawdopodobniej jest to fake.

 

Materiał

 

Bardzo ważna jest jakość materiału. Producenci luksusowej odzieży wykorzystują tkaniny oraz dzianiny najlepszej jakości, podczas gdy firmy produkujące podróbki decydują się na tańsze materiały, których jakość pozostawia najczęściej wiele do życzenia. Materiały w podróbkach, przez poddawanie ich tańszym procesom sztucznego barwienia są sztywniejsze, posiadają skazy, mechacenia, ich gorsza jakość jest odczuwalna w dotyku.

 

Guziki, zamki błyskawiczne, nity

 

Produkty wykończeniowe, czyli guziki, nity, zamki błyskawiczne dobierane są z niezwykłą precyzją. Łatwo dostrzec w nich różnicę między oryginałem a podróbką. Podczas gdy firmy markowe wiedzą, iż „diabeł tkwi w szczegółach”, producenci podróbek zdają się ten fakt całkowicie ignorować. Bardzo często guziki w wyrobach markowych są sygnowane, doskonale przyszyte. Zamki błyskawiczne zasuwają się lekko, nie zacinają się, ząbki idealnie do siebie pasują. Nawet jeżeli suwak nie jest sygnowany, z łatwością ocenisz jego wyższą jakość.